Vítejte v internetovém obchodě vánočních stromečků na vánoce.

Den matek - druhá májová neděle, blahopřání

Den matek je den, kdy vzdáváme poctu našim matkám. Slaví se v různé dny na mnoha místech po celém světě. V České republice připadá Den matek na druhou květnovou neděli. V tento den dávají děti svým matkám dárky, většinou vlastnoručně vyrobené. Jeho původ je už ve starověkém Řecku, kdy se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey = Kybelé, matky bohů.

V Československu se začal slavit tento svátek v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková. Po 2. sv. válce byl zatlačen do pozadí komunisty propagovanými oslavami Mezinárodního dne žen, ve zkratce MDŽ (slaveného vždycky 8. března), ale i přesto se dál v některých rodinách připomínal. Po roce 1989 se opět začal slavit veřejně.

Tento den doplňuje Den otců, který oslavuje otce a slaví se vždy třetí neděli v červnu.

Jaký květ darovat na den matek:

Růže jako vyznání:

růže, květiny růže, květ růže, květ růže, květiny


Mezi nejoblíbenější květiny, které odjakživa kralují v žebříčcích prodeje každého květinářství, patří růže. Je to skutečně královna květin, symbol lásky a krásy. Její mýtus jako symbolu toho nejčistšího citu se začal budovat již v starověkém Řecku. Podle pověsti byla růže nejdříve bílá a zasvěcena byla bohyni lásky - Afroditě. Ta však, běžící za svým milým Adonise píchla se o trn a její krev zbarvila růži na červeno. Od té doby je prý právě červená růže symbolem lásky.
Zasvěcenci však varují: právě oblíbená červená růže je jedním z nejchoulostivějších květů. Příčina je v jejím symbolickém významu, růže totiž obdarované osobě říká "moje srdce patří jen tobě". Proto by muži měli kytici růží nebo i osamělý kvítek darovat jen své vyvolené. Dnes však již růže najdeme v mnoha barvách, od smetanově bílé přes žlutou, růžovou, lososovou až po zmíněnou červenou, takže vybrat si každý může.

Tulipán z lásky:

tulipány, květiny tulipány, květiny tulipán, květ tulipán, květ

Červené tulipány mají v podstatě stejný symbolický význam jako růže, mohou posloužit jako vyznání lásky. Původně byl tulipán vyšlechtěn v Číně. Odtud se rozšířil do Turecka a před 400 lety přivezl jeho cibulky francouzský botanik Clusius do Nizozemska, kde ho považují za národní květinu, která se pěstuje po celé zemi. V Nizozemsku nadchl tento květ nejen malířů, ale i šlechtitelů a pěstitelů. Proto ho dnes můžeme nalézt v celé paletě různých barev.

Lilie jako symbol čistoty:

lilie, květ lílie, květiny lilie, květ lílie, květiny

Lilie je ideální květinou pro výjimečnou příležitost. Ve svých květech a vůni odráží čistotu citů, nevinnost a bezmeznou lásku. Její krásu obdivovali již egyptští faraoni, a právě liliemi zdobily nevěsty staří Řekové i Římané. Pro Řeky byla lilie symbolem mateřství a plodnosti. Zasvětili ji bohyni Héře, manželce boha Dia a ochránkyni manželství a mateřství. Mnozí si však její význam spojují s Biblí, kde symbolizuje čistotu a pro křesťany se spojuje s pannou Marií a jinými světice. Ve Francii se lilie stala královskou květinou, nachází se v erbu rodu Anjouovců a lilií nepohrdla ani Johanka z Arku.

Fialka je omamná s maskou skromnosti:

fialka, květ fialky, květy fialka, květ fialky, květy

Přesně taková je fialka. Drobná, něžná, ale přitom ji nepřehlédnete díky její jedinečné vůni, které se nedá odolat. Její kořeny sahají až do mytické minulosti lidstva. Řecká bohyně Afrodita si modrofialové kvítek oblíbila právě pro jeho omamnou vůni, která prý vyvolává velké emoce. Pro Řeky byla fialka symbolem plodnosti, křesťané si ji zvolili za květ, který vyjadřuje pokoru. Podle legendy prý vyrostla při kříži, na kterém dokonal Ježíš Kristus.

Narcis ohlašuje jaro:

narcis, květ narcisy, květy narcis, květ narcisy, květy

Narcis, jeden z prvních jarních květů, je symbolem smrti a spánku, ale i zmrtvýchvstání. Žlutý květ, připomínající jarní probouzející se slunce, je květ symbolizující nenaplněnou lásku. Z řecké mytologie je známý příběh o Narkissovi, krásném, ale samolibě mladém muži, do kterého se zamilovala lesní nymfa Echo.
Echo, která nemohla promluvit první, ale pouze opakovat slova jiných, se snažila Narkissovi vyznat lásku, ale ten si ji nevšímal, protože měl oči jen pro sebe. Echo se kvůli mladému krasavci utrápila a zůstal z ní jen hlas v horách. Narkissos však neušel svému trestu.
Jednou spatřil svůj obraz v studánce a pohled na vlastní krásu ho uchvátil. Jak se nakláněl nad studánkou, spadl do ní a utopil se. Podle mýtu se jeho tělo proměnilo na narcis, který patří mezi první jarní květy, proto většinou roste sám, bez společnosti jiných květů.

Slunečnice:

slunečnice, květ slunečnice, květiny slunečnice, květ slunečnice, květiny

Jako jeden ze symbolů léta, vyjadřuje slunečnice veselost, radost a teplo. Proto se hodí na vyjádření a přání dobrých přání.

Orchidej je výjimečná:

orchidej, květ orchidej, květy orchidej, květ orchidej, květy

Orchidej je jedinečný květ pro výjimečných lidí a nevšední příležitosti. Již odnepaměti fascinovala lidské pokolení a mezi rostlinami zaujímá nevšední místo. Orchideje jsou oproti jiným květem opravdu výjimečné, vyvinuly se jako poslední mezi rostlinami. Zvláštní tvary květů a tajemstvím zahalené zákonitosti vývoje přinutili lidi, aby jim připsali výjimečné postavení v říši flóry.

Gerbera:

gerbera, květ gerbera, květ gerbery, květiny gerbery, květiny

Gerbera - původem z Asie a Jižní Ameriky má nejraději sluneční místa. V přeneseném významu proto i gerbera odevzdává krásné zářivé poselství: " S tebou je život krásnější ! "

Karafiát = hřebíček

karafiát, květ karafiát, květ karafiáty, květiny karafiáty, květiny

Jak se vytratil Mezinárodní den žen, ztratili svou pozici i karafiáty. Pro mnohé je to květina, která symbolizuje období komunismu. A mnoha lidí také překvapí, že je to květ, který lze aranžovat tak nápaditě, že ve výsledku těžko poznáte, že se jedná pouze o karafiáty.

Frézie

frézie, květ frézie, květ frézie, květy frézie, květy

Frézie mají nádherné květy výrazných barev s intenzivní a krásnou vůní. Frézie se hodí do mnoha druhů aranžmá či svatebních kytic. Existují ve všech barevných variantách, přičemž nejoblíbenější odstín je žlutý, bílý, červený a ružový.Šľachtenie frézií se datuje od přelomu 19. a 20. století. Původně se mu věnovali nejvíce v Itálii, bouřlivý rozvoj pěstování pak začal až od 70. let 20. století. V současné době se holandští pěstitelé pyšní dokonalou frézií, která má několik květů na jedné stonke.Názov kvítku frézie je odvozen od jména lékaře a botanika, který se jmenoval Heinrich Theodor Freesia, který objevil rostlinu v africkém pouštním písku. Frézie jsou hlíznaté rostliny. V zimě kvetou a dorůstají do výšky 35 cm. Tyto rostliny potřebují denně alespoň 1 hodinu přímé sluneční místo.

Antúria

anturie, květiny anturie, květiny antúria, květ antúria, květ

Anturie, tento téměř klasický květ, který nachází dobré využití od svatebních kytic až po velmi moderní aranžmá, má i "svou" sestru, která se dá bez problémů pěstovat jako pokojová rostlina. Anturie je odolná, při správném zacházení mnohaletá pokojová rostlina. Nejlépe se jí daří na světlém místě, proto je vhodné ji v zimě přemístit blíže k oknu. Zejména v létě je náročná na zálivku, během vegetace květináři doporučují dvakrát týdně přihnojit, naopak v zimě je nutno zálivku omezit s přihlédnutím k teplotě místnosti, substrát však nesmí nikdy vyschnout. Na její pěstování je vhodná pokojová teplota s vyšší vlhkostí vzduchu. Je citlivá na průvan a chlad, teplota nesmí klesnout pod 15oC. V posledních pěti letech se výrazně zvýšila obliba hrnkových antúrií. Asi i proto, že se na trh dostávají rostliny v nových barvách, například s hnědými nebo zelenými toulci.

Kalanchoe neboli kolopejka

kalanchoe, kolopejka kalanchoe, kolopejka kalanchoe, kolopejka kalanchoe, kolopejka

Původ této pokojové rostliny je Madagaskar.Kalanchoe v prodeji najdete kvetoucí po celý rok. Barevné spektrum je od bílé přes oranžovou až růžovou a červenou. Hlavní období kvetení je od února do června. Ideální místo pro tuto rostlinu je světlé s určitou intenzitou slunečních paprsků a teplotou 18 - 20 ° C. V zimě by teplota neměla klesnout pod 10 ° C. Tvorba květů je největší, pokud jsou rostliny vystaveny 8 - 10 hodin během dne světlu. V zimě je ideální teplota kolem 10 ° C. Mohou stát i ve vytopení pokoji, ale tehdy jsou výhonky dlouhé a rostlina často nekvete. Zalévá se vydatnější, ale časové odstupy jsou větší. Voda by neměla být příliš tvrdá. Před následující zálivkou musí kořenové baly trošku proschnout. Listy kalanchoe jsou sukulentní, proto mají zásobárny vody, pomocí kterých přečkají i delší období "žízně". Na podzim se zálivka redukuje tak, že se substrát pouze mírně navlhčí a mezitím se nechá pořádně proschnout. V létě se přidává do zálivky každé 3 - 4 týdny hnojivo na kaktusy. Prosazuje se po skončení období květu. Vybere se o něco větší květináč a vysadí se do substrátu na kaktusy.

Gloxínie

gloxínie, květ gloxínie, květiny gloxínie, květ gloxínie, květiny

Gloxínie - Sinningia je nápadná rostlina s tmavozelenými, vejčitý, jemně chlupatými listy, které mají nápadnou žilnatinu. Velké sametové, zvonkovité květy stojí ve svazečku nad listovou růžicí. Nejoblíbenější jsou červené květy, ale mohou být i bílé, růžové, fialové s bílými okraji nebo dvoubarevné. Gloxínie dorůstají do výšky a šířky 30 centimetrů. V prvním roce má rostlina jen několik květů, ale v dalších letech jejich počet podstatně roste. Na trhu se objevují na jar.Gloxínia nemá ráda přímé slunce, vyhovuje jí světlé a teplé místo, s vyšší vlhkostí vzduchu. I když má ráda vlhké prostředí, je citlivá na přímé kropení. Důležitá je dostatečná a rovnoměrná zálivka, zaléváme ji na misku zespodu. Vodu v misce necháme "vypít" a až po kratší době ji opět doplníme. Stojatá voda by mohla rostlině uškodit. Během květu ji přihnojujeme jednou za měsíc fosforečným hnojivem, což podporuje tvorbu kvetov.Gloxínie se většinou pěstují jako jednoleté rostliny.

Bromélie, guzmánie

bromélia, guzmánia bromélie, guzmánie bromélie, guzmánie bromélia, guzmánia

Bromélie se představují jako exotické, pestré, mnohotvárné, životaschopné a nápadné. Existuje nespočet druhů a odrůd bromélií rozmanitých tvarů a velikostí. Pokaždé něčím zaujmou. Původní paleta červených a růžových barev se rozrostla o bílé, oranžové, žluté a některé bromélie mají dokonce i dvoubarevné květy. Mezi bromélie patří: Ananas, Billbergia, Crypthantus, Neoregelia a Nidularium spolu se známějšími druhy jako jsou: Aechmea, Guzmania, Tillandsia a Vriesea.
Dodržování následujících doporučení je důležité pro zachování dobrého vzhledu a kvality rostlin:
Listy nikdy neohýbejte. Nikdy se nedotýkejte květů. Skladujte jejich při pokojové teplotě 16 - 24 ° C. Umístěte je na dobře osvětlené místo a chraňte před přímým sluncem. Zalévejte mírně alespoň jednou týdně, částečně na substrát a částečně do listové růžice. Pokud lze, používejte vlažnou dešťovou vodu. Hnojení hnojivem na Orchidea. Zeminu udržujte mírně vlhkou, ale ne mokrou.
Z Guzmánie odtrhávajte květy, prodloužíte kvitnutie.Kvitne až do mrazů. Rozmnožuje se bez problémů, semeny.

Sdílet na Facebooku

Mamka moje, maminka,
dám Ti pusu na líčka
k Tvému dnešnímu svátku
z lásky i kvítek na památku.

Pro mou maminku posílám kytičku,
a ještě k tomu na obličej slaďoučkou pusinku.

Mamka moje zlatá, mamka, maminka,
tobě patří tato překrásná kytička.
Ať ti řekne každý lupínek i květ,
že si maminka, můj celučičký svět.

Moje milá maminka,
vždy mi padne slzička,
když myšlenky mě napadnou,
že ty jsi tam a já tady.

Té nejmilejší a najzlatšej mamince k svátku,
s přáním všeho nejlepšího pro radost a na památku.

Mám rád květiny, miluji ptáčky,
každou hračku maličkou,
lež nejvíce ze všeho
miluji svou maminku.

Moje milá maminka,
políbím tě na líčka,
vždyť jsem ještě maličká,
ale když jednou vyrostu
ve všem ti pomůžu.

Pro maminku mou milou,
kterou nadevše ráda / rád mám,
velké srdce namaluji
a k svátku jí ho dám.

Dnes je den maminek
a já myslím na tu svou,
chtěla bych být s ní,
no mám velkou smůlu.

Všechny květiny do rukou mámy,
skládám jako drahokamy.
Za její lásku, plnou něhy,
za zelené dětské břehy.

Za Tvou něhu maminka,
za Tvou velkou lásku,
za starost, polibky na líčka,
za každou pribudnutú vrásku.

Šetřím si korunky, už je mám pět,
koupím dnes mamince nejkrásnější květ.
Pěkný květ červený, jako beruška,
miluji tě, miluji, moje mamulienka.

Milá maminka,
ať Ti tento den přinese tolik štěstí a radosti,
kolik lásky ty sama rozdává svým nejbližším po celou dobu!

Maminka moje, bez zbytečných frází a zkratek,
přeji Ti všechno nejlepší ke Dni matek.

Do ruky ti kvítek vkládám
moje milá maminka,
skloň se ke mně, dám ti ještě
horký polibek na líčka.

Cože ti dát na památku
mamka naše k tvému ​​svátku?
Nasbíral jsem lesní květiny,
sestavil jsem pěkné věty.
To, co věty neřeknou,
lesní květy dořekl.

Mami, chci ti poděkovat za všechno, co pro mě děláš a chci se ti omluvit za všechno, za to že jsem na tebe křičela, za to, že jsem tě neposlouchala a za všechno jiné - mám tě moc ráda a doufám, že mi to všechno odpustíš omlouvám se a děkuji za vše tvoje ...

Dneska žádný zmatek, je svátek matek! Pomyslnou kytičku pro Tebe a k tomu přání, samé příjemné chvíle a v nich jen to, co je Ti milé !

Milá maminko!
Hodně zdraví, štěstí, dlouhá léta,
jsme rádi že Tě máme i když Tě trošku zlobíme.
To a mnohem více Ti milá maminko přejí ...

Maminka dnes svátek slaví,
přejeme jí štěstí, zdraví.
Taky trochu té lásky,
ať nemá žádné vrásky.
Krásný den matek Ti milá maminko srdečně přejí ...

Štěstíčko, zdravíčko, ty naše matičko,
ať je tento den, řádně Tebou oslaven.
To Ti srdečně přejí a posílají Tvoje děti ... a ...

Milá maminko!
Raduj se, odpočívej, rozmazluj se a užívej si!
Dnes máš totiž svůj den a zasloužíš si to.
Že nevíš o jakém dni že to vlastně mluvím?
No přece o DNI MATEK.
Vše nejlepší Ti přeje ...

Milá moje maminko!
Mám Tě moc ráda a jsem moc pyšná na to, že jsi moje máma.
Krásný sváteček matek Ti srdečně přeje Tvá dceruška ...

Připíjím na fantastickou ženu.
Připíjím na báječnou kamarádku, které si moc vážím.
A v neposlední řadě připíjím na starostlivou mamku,
protože právě dnes slaví DEN MATEK.
Připíjím na Tebe má nejlepší a nejbáječnější maminko
Tvá dcera, která Tě má moc ráda ...

Moje milovaná maminko!
Dnes je výjimečný den, který můžeš zažít pouze jedenkrát do roka.
Nenech se proto vytočit žádnou zbytečnou nepříjemností.
Jednoduše buď v klidu a nechej se hýčkat všemi, kteří Tě mají rádi.
Tedy i mnou:-)
Krásný den matek Ti srdečně přeje Tvé dítě ...

Kdyby chleba nebylo, kdyby slunce nebylo, kdyby všechny vody vyschly, kdyby stromy navždy uschly, maminčino dobré srdce svět by opět stvořilo.

Na palouce, na louce uviděl jsem květy,
sednul jsem si do trávy, uvázal jsem je ti.
Kytici do vázy k svátku ti dám,
protože, maminko, rád tě moc mám.

Na Den matek ti moje srdce dám,
ať se máš z čeho radovat.
Maminky dnes svátek slaví,
tak vám přeju hodně zdraví,
ale hlavně mojí mamince
jménem ...........
Maminko, přeju hodně zdraví,
a ať ten tvůj svátek má začátek správný.
Pro maminku ...........

Ty jsi mi život dala,
za to bych Ti ráda poděkovala.
Také za Tvoji péči
Ti celý život budu vděčit.
Hezký Den matek,
dnes je Tvůj svátek

Chci ti říct, jak moc tě ráda mám. Někdy se sice pohádáme, ale hned se zase spřátelíme. Mami, ani ty nevíš, jak tě ráda mám. Už od té doby, kdy jsem se narodila, kdy jsem se vykoupala a kdy jsem první krůček udělala. To všechno díky tobě, ale taťka taky hodně pomáhal. Mám vás moc ráda. A tak ti přeju vše nejlepší ke Dni matek

Mami, chci ti říct, jak moc tě ráda mám. Chci ti říct, že jsi nejlepší, že máš vždy pravdu, že když se probereš v tom jedinečném Dnu matek, připravím ti snídani.
Jsi zkrátka senzační, moje mámo. Jen si lehni a v klidu lež. Dneska je Den matek, tak vůbec nevstávej. Je to tvůj den.

Pro moji matičku
píšu tuhle básničku,
o tom, jak podala jsi mi ručičku
a povzbudila dušičku,
a proto růžičku dám
a pusinku posílám.

Nepotřebuju slunce, které září,
stačí mi úsměv na tvé tváři.
Jsi jako růže, která kvete,
jsi ta nejlepší maminka na světě.

Naše milá maminko,
povyrostli jsme Ti malinko.
Vždy když nám život natluče,
schoulíme se do Tvé náruče.
Stále se na nás díváš pohledem maminkovským,
i když už dávno odrostli jsme střevíčkům dětským.
Od úsvitu do soumraku jsi jak včelka pilná,
avšak vždy nás u Tebe čeká náruč lásky plná.
Dáváš mnohem víc, nežli dostáváš,
o každičký neúspěch i úspěch náš se zajímáš.
Ať se Ti vždy všechno daří
a Tvoje tvář jen štěstím září.
Přejeme Ti zdravíčko
a posíláme velkou pusu na líčko.

Vše nejlepší k tvému svátku,
dávám ti toto přání na památku.
Vždyť patří ti tento den,
ať splní se ti každičký tvůj sen.
Jsi vším co na tomto světě mám,
já jediná tě moc dobře znám.
Jsi milá, hodná, vždy mi se vším poradíš,
atd., však ty už víš...
Jedním slovem se to nedá vyjádřit,
vím, jak pro nás musíš dřít.
Jen tobě tato slova chci říct:
jsi mamka s obrovským M...
Miluji tě!

Hurá, hurá, tralala,
mamka s náma šlapala.
Klopýtala, padala,
až tam málem zůstala.
Domů jsme jí odvlekli,
byla celá na nervy.
Dali jsme jí horkou kávu,
probudila se až k ránu.
Vše nejlepší ke Dni matek :-D

Moje milá mamičko,
ty jsi moje srdíčko.
Dneska máš ten slavný svátek,
kdy chci ti popřát na Den matek.
Moc Božího požehnání,
které není nikdy k mání.
Trošku toho zdravíčka,
ať má radost moje mamička.
Mocné též Boží objetí,
abys nebyla ve zlém zajetí.
Duch Boží ať v tobě přebývá,
a Boží Lásku v tobě stále rozlívá

Popřát ti chci ke Dni matek,
ať pro tě je to krásný den,
zaslouží vzpomenout tento svátek,
vždyť radost z dětí je stále jen.
Ty jsou přeci světa zázrak,
po nich jsi přec toužila,
i když zloběj - málo naplat,
s láskou jsi je rodila.
Od plenek a první krůčky,
také první slovíčko,
jaké byly tvoje dojmy,
když ti řeklo maminko?
Vychování jsi jim dala,
hezky se to vzpomíná,
s láskou o ně pečovala,
jistě tě to dojímá.
I ta další školní léta,
jaké bylo trápení,
hezké známky od nich chtěla,
a nutila je do učení.
I teď pro tě co jsi starší,
co máš toto za sebou,
starost o děti tě neoprostí,
stále jsi přec maminou.
Když přijdou léta dospělosti,
svatby jsou tu zakrátko,
jaké pak jsou zas radosti,
když přijde první vnoučátko.
Když babičkou se potom stáváš,
to tobě jistě odměnou,
vždyť u dětí jsi krásná - mladá,
a zůstáváš dál maminkou.

Moje milá mamičko,
Ty jsi moje sluníčko,
vždy mě moudrostí osvítíš
a nikdy se nemýlíš.
A i když jsi rozzlobená,
tak jsi na mě pořád milá.
Proto Ti teď gratuluji,
k Tvému svátku blahopřeji.
Miluji Tě nadevše
a doufám, že i Ty mne!

Je to dávno, cos mi povídala pohádky, foukala na odřená kolena a učila mě poznávat svět. Teď povídáš pohádky vnoučatům a oni Tě mají rádi stejně jako já. Jsi nejlepší babička a maminka na světě. Krásný Den matek!

Sdílet na Facebooku

den matek

den matek

den matek

den matek

den matek

den matek

©2024 Zákaz kopírování.