Vítejte v internetovém obchodě vánočních stromečků na vánoce.

Vánoční čokoládový dort.

Potřebujeme:

5 vajec
100 g moučkového cukru
špetka soli
60 g maizeny
60 g polohrubé mouky
30 g najemno pomleté zrnkové nebo instantní kávy
máslo a mouku na vymazání a vysypání formy. 

Náplň:

1 balíček čiré želatiny v prášku
4 žloutky
100 g moučkového cukru
špetka soli
2 dl mokka likéru
130 g máslových sušenek
130 g kakaového prášku
1 PL slunečnicového oleje
½ kg nízkotučného tvarohu

Postup:

Máslem vymastěte a moukou vysypte jen spodek dortové formy o průměru 26 cm, aby se vám pěkně zodvihlo těsto. Troubu předehřejte na 180 ° C (plynovou na stupeň 2 - 3). Z vajec oddělte bílky. Žloutky vyšlehejte ve vodní lázni elektrickým šlehačem s ½ cukru, špetkou soli a 3 PL vlažné vody na pěny krém. Do mísy dejte mouku, maizenu a umletou kávu, promíchejte. Bílky vyšlehejte se zbylým cukrem na sníh. Sníh přidejte k žloutkového krému, přimíchejte mouku a vše dobře zlehka promíchejte. Těsto nalijte do formy, srovnejte, vložte do předehřáté trouby. Na druhé poloze mřížky pečte asi 20 - 25 min.

Vlažný korpus uvolněte z formy a nechte vychladnout na kuchyňské mřížce. Připravte nádivku. V misce vyšlehejte žloutky s ½ cukru a špetkou soli. Dortový korpus dvakrát vodorovne rozřízne, spodní díl pokapejte 150 ml likéru a položte na podnos.
Máslové sušenky vložte do mikrotenového sáčku a rozmrvte pomocí válka na těsto, část odložte na ozdobu.

Zbytek sušenek smíchejte se zbylým likérem.

Kakaový prášek v misce smíchejte se zbylým cukrem, 300 mil vlažné vody, olejem a elektrickým šlehačem šlehejte, dokud nedostanete hladkou masu, kterou lze natírat. Polovinu kakaové polevy odložte, druhou polovinu rovnoměrně natřete na spodní a střední plát korpusu.

Tvaroh prešľahajte elektrickým šlehačem, oslaďte, přimíchejte rozdrcené sušenky. Želatinu připravte podle návodu na obalu, přimíchejte do tvarohového krému a nechte částečně tuhnout.

Na spodní plát dortu rozetřete polovinu krému, přikryjte středním, rozetřeme na něj zbývající krém, přikryjte horním dílem a odložte na 1 hod. ztuhnout do ledničky. Celou dort potřete zbylou kakaovou polevou, posypte keksovými drobky a odložte na 20 min. do chladničky.

©2021 Zákaz kopírování.